| Mermelyn a întrebat:

Salut, am un laptop Acer si nu stiu de ce nu se aprinde adica intra pana la windows starting acolo sau cv de genul si dupa se stinge instant de la ce sa fie? am schimbat si pasta termoconductoare de la el ca era uscata dar nu stiu ce are de la ce poate fi?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Repararea conductei de canalizare nu se incepe prin schimbarea robinetului principal din caminul de la strada.

Nici reparatia calculatorului nu se incepe cu schimbarea de pasta, cu atat mai mult cat n-ai nici cunostintele, nici experienta necesara si mai mult poti strica decat repara!

Calculatorul trebuie testat integral, profesional pentru a depista sursa problemei.
Cauzele pot fi multe, atat de natura hardware, cat si de software.

Du-l la un service pentru o depanare si remediere corecta!

| AntoAnto2006 a răspuns:

Nu-mi dau seama ce ar putea fi, dar iti sugerez sa mergi la un service.

| Viteza24RO a răspuns:

Incearca sa il incarci sau sa schimbi windows-ul

| Mermelyn explică (pentru Viteza24RO):

Daca bag dvd ul de windows face mai al dracu se stinge direct laughing

| Viteza24RO a răspuns (pentru Mermelyn):

Cine zine ca e nevoie musai de un cd incearca cu un stic