| QiCKaaTc a întrebat:

Salut, am un laptop BENQ JOYBOOK A52. Vreau ca in jocuri, precum CS1.6 sa am 100fps constant. am placa video ATI RADEON, acum joc cu 60-70-80fps. vreau sa-l maresc si nu stiu cum, daca ma puteti ajuta. va ofer funda + voturihappy

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E portabil.noirmal că nu e făcut pentru gamming.Calculatoarele portabile de serie ce sunt pe la noi nu sunt creata pentru gamming ci doar multimedia și internet, așa ca o alternativa în caz de deplasare și ai nevoie de portabilitate, în ciuda miciunilor comerciale și hardware-ului puternic cu care vin unele super portabile.Sunt micnciuni comerciale, asta ca să fraierească consumatorii și să deie de lucru service-urilor agreate=>maife legală.în cazul tău nu prea ai ce upgrade să îi faci.Decât să învestești într-un upgrade mai bine îti iei un desktop gamming station, fie că îl faci din piese fie că îl iei din magazin(nerecomandat). Singurele portabile care îs real construite pentru gamming sun Alienware-urile(nu fac reclamă să fie clar!), dar și prețul lor e pe măsură ca să nu mai zic că nu prea dai de ele prin România.Și da sunt un alktfel de Dell.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| ici3 a răspuns:

Ai aici un link pentru topicul tau poate te ajuta.
http://forum.computergames.ro/......age-2.html

| alexfesty a răspuns:

Pai nu prea ai cum sa-l maresti ca e destul de slab... incearca sa nu tii mess, browser...