| Steaua1212 a întrebat:

Am un laptop compaq presario cq71. Ieri ma jucam un joc, mergea greu asa ca am decis sa-l inchid insa nu se inchidea oricat apasam pe butonul de inchidere, asa ca i-am scos cablul de alimentare, dupa ce s-a inchis, am dat sa-l redeschid insa pornea, se auzea sunetul acela(prin care iti dai seama ca porneste) dar nu aparea nimic pe ecran iar dupa 15 secunde se inchidea. Ma poate ajuta cineva? Si spun din nou, pornea dar pe ecran nu se vedea nimic si dupa 15 sec se inchide.

1 răspuns:
| TechGuyTpu a răspuns:

Poate aveai un laptop mai vechi iar prin jucarea acelui joc(care este?) putea ai suprasolicitat placa video(ori procesorul etc) si sa ars.Iti recomand sa te duci la service sa scoti placa video si vezi daca merge sau o poti face tu acasa dar poti sa incerci sa scoti bateria pentru 1 min si dupa sa o pui inapoi