| Sfatolea_Madalin_1994 a întrebat:

Am un laptop cu Intel HD Graphics 3000 si nVIDIA gforce 710M
deci care cum functioneaza?
nVIDIA merge doar in jocuri si eventual la filme? in rest merge Intel hd? sau cum?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nvidia ruleaza la jocuri. In rest, Intel hd(in filme daca nu e configurat manual, tot cu Intel hd ruleaza). Astfel, consumul este mai scazut iar temperaturile sunt mai mici.

| CinevaNou a răspuns:

Da, cum si zis tu. puteai sa adaugi si un icon lângă ceas care sa-ti arate pentru ce aplicații rulează, asta din nVIDIA control panel

| DLeonard1998 a răspuns:

Pai din experienta iti zic eu am un i5 -4670k cu Intel hd graphics 4000 cu un amd hd7950 si faza este ca Intel hd graphics merge ca si o placa video normala numai ca este mai slaba confused deci eu in locul tau nu prea m-as gandi la aia geforce 710M este este o placa ok happy (mai bun ca Intel hd graphics 3000)