| CompanyBad a întrebat:

Salut.

Am un laptop Fujitsu AH 530, de o luna mi se opreste fix la 2 ore, din senin, pufff happy
I-am facut curatarea/mentenanta la un service, credeam ca asta este cauza, dar se opreste in continuare, nu se incinge, s-a incercat rescrierea de BIOS, a fost testat in service, fara rezultat, vad eu.
O parere despre o posibila cauza, cineva mai cunoscator in ale IT'ului?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai "fix 2 ore" mereu mereu ideea mea e ca ai vreun executabil/script ceva care ti-l inchide. Vezi cu o resinstalare curata (format total, fara quick format) sa vezi daca mai face la fel. (nu e solutia garantata si cea mai recomandata, dar fara alte indicii, ar putea fi de tip software problema ta, nu hardware)

3 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Este posibil sa trebuiasca sa schimbi pasta termo-conductoare de pe procesor.

| CompanyBad explică (pentru Vl4dootz):

Pasta e schimbata de 2 ori, msi de info happy

| CompanyBad explică:

Msi frumos de info, o sa ii fac si format happy