| IonutSxz a întrebat:

Salut, am un laptop gaming Asus tuf gaming F15.
E normal ca atunci cand ma joc un joc cu grafica mare gen Dying Light sa se auda coolerele mai tare sau pot sa-l reglez din bios? Pe LOL nu se aude. Funda

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

LOL nu are nevoie de cine stie ce grafica, de aceea placa video nu lucreaza in load maxim, si ventilatorul ei nu se roteste la viteza mare, ci undeva la30-40% din turatia max.

Cu totul altfel sta treaba in Dying Light si alte jocuri serioase.

Sper ca ai si un cooler stand sub el, ajuta destul de mult la racire, chiar daca mai adauga si acele ventilatoare niste zgomot.

| IonutSxz explică (pentru NLS):

O sa imi iau si cooler de racire. Deci cam asa sta treaba in principiu, e vorba de grafica jocului si cum lucreaza placa video

| UserRo10 a răspuns:

Lasa totul pe auto si ventilatoarele se regleaza in functie de temperatura si sarcina. Odata la 2 ani ajuta o schimbare de pasta si curatare totala

| IonutSxz explică (pentru UserRo10):

Unde sa las pe auto? Tin sa mentionez ca ieri cu ventilatorul dat pe performance urca temperatura si 90 de grade