| Xenoverse a întrebat:

Am un laptop HP 15-G011SQ si intrebarea mea este daca pot instala windows 10? Si ce versiune e buna pentru laptopul meu?

Urmatoarele configuratii:

Procesor: AMD Quad-Core A8-6410

Memorie: 4 GB Ram DDR 3

HDD: 1 TB

Placa Video: AMD Radeon HD 8570M

Acum folosesc windows 7 Ultimate x64,

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Poți pune w10 fără probleme, nu cred sa fie probleme, pentru ca are o baza de drivere foarte bună. În sensul ca instalează el rețeaua, sunetul, touchpad ul. Driver pentru video găsești pe site ul AMD, dar inițial iți va instala și pentru video un driver generic.
Nu vad de ce te-ai grăbi totuși. Peste câteva luni apare RS4. Așteaptă sa vezi cum va fi, și faci trecerea direct la noua versiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge fără probleme Windows 10 x64.

| Strepix a răspuns:

Salut! Data viitoare cand vrei sa pui un anumit windows pe un calculator, cauta pe internet daca gasesti drivere pentru respectiva placa de baza pe acel anumit windows "ex: HP 15-G011SQ drivers windows 10", si cauta. In cazul tau, laptop-ul tau suporta orice versiune de 10, cat si 64bit!

| emignon a răspuns:

Puteți face upgrade direct din Windows 7 la Windows 10.
De instalat puteți numai dacă laptopul dumneavoastră are unitate optică DVD-ROM, sau dacă vă faceți rost de un stick USB bootabil cu Windows 10. Mult succes!

| fumulet a răspuns:

Salut! Merge orice versiune.

| Mehaita a răspuns:

Salut, daca inca mai ai aceasta problema eu te pot ajuta.
Pentru a stii daca poti avea Windows 10 pe laptopul tau, trebuie sa intri pe site la HP(sau ce laptop ai) si sa iti cauti modelul pentru a vedea daca driver-ele sunt i pentru windows 10, daca da poti instala.