| RazvanBaranguta a întrebat:

Am un laptop HP compaq 6710 b.De cateva ore, bateria mea nu arata ca incarca mai mult de 85%.Daca scot cablul de alimentare,se opreste de tot. Daca il bag, porneste.De ce?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi 3 ipoteze: defectarea bateriei, contact imperfect si expirarea perioadei de viata(daca o ai de cativa ani). Du-te cu laptop-ul la un service (in primele doua ipoteze) si cumpara una noua (in ultima).

| RazvanBaranguta explică (pentru Ioandelasal):

Il am din noiembrie anul trecut.

| Ioandelasal a răspuns (pentru RazvanBaranguta):

Uita-te pe certificatul de garantie, s-ar putea sa fie inca in garantie si du-l la service-ul de garantie.

| alin_9439 a răspuns:

Pai e clar ca e o derectiune la baterie dqca scoti din priza se stinge deoarece bateri nu se mai incarca am un prieten are un laptop Toshiba de 6ani si acum bateria tine max 1 min ce teb u sq faci e sa te duci la un mag pc si sa iti cumperi o baterie noua bateria veche o poti scoate ca o ti degeaba P.S data viitoare ia-ti un laptop Toshiba sunt rezistente

| RazvanBaranguta explică (pentru alin_9439):

Bateria e noua.Inca are eticheta pe ea.E din octombbrie 2012.