| ionut_9962 a întrebat:

Salut, am un laptop hp dv 6000 si am o problema cu el, nu ii mai sunt compatibile driverele video, cand le instalez imi merge pana se incarca chestia aia cu microsoft corporation si dupa mi se face ecranul alb, si trebuie sa intru in safe mode sa le dezinstalez ca sa imi mearga, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sandilau a răspuns:

Incearca cu ultimele drivere compatibile cu sistemul de operare ( le gasesti pe site-ul firmei de care apartine laptop-ul ). Daca tot nu functioneaza va trebui sa schimbi windows-ul [( de preferat alta versiune mai noua ( cum ar fi windows 7, cel mai reusit de pana acum )].

1 răspuns:
| titi a răspuns:

Nu stiu, dar am patit si eu treaba asta si nu m-am lamurit ce se intamplase.Tot un HP,sistem de operare Vista,cd original de instalare,drivere originale (care functionasera),dupa aia luate de pe site-ul HP, nici un rezultat.A ramas cu driver-ul generic al Windows-ului, nu am mai avut timp pentru alte incercari.