| Huskey a întrebat:

Am un laptop HP Pavilion dv6

procesor amd dual core
4 gb 64 biti
placa radeon hd de 2gb

si as vrea sa ma joc ceva pe el sau sa ma apuc de youtube sa filmez etc.

dar faza e ca se incalzeste repede se incinge...
ce as putea face?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa-l duci la curatit si sa schimbe si pasta termica cu una de calitate! In rest nu prea ai ce face! Cooler-pad-ul e o mare frectie, sa nu dai banii pe asa ceva ca nu face nimic. Am si eu si inca unul bun, cu 3 ventilatoare, pe care am dat banii de pomana. Nu face decat sa raceasca un plastic (fundul laptopului) care mai departe nu face niciun transfer termic, fiind din plastic. In concluzie inutil. Bani aruncati!

| rgx a răspuns:

Cumpara un Cooler Laptop!