| phantom2k a întrebat:

Salut, am un laptop HP probook 4520s si am o problema, se incalzeste stupid de tare, ieri cand ma jucam cs go pur si simplu s-a inchis si pe urma imi mergea in 2fps happy, am comandat un stand/cooler, dar m-am gandit daca ar fi o idee buna sa fac cateva gauri in carcasa, pentru ca nu are deloc gauri de ventilatie sub!

Răspuns Câştigător
| THeodor_Horia_2000_JfrQ a răspuns:

Nu te mai juca pe el! O sa-l arzi! Am o cunostinta care lucreaza la o firma de reparat laptop-uri si multi au venit cu probook-uri arse! Din proprie experienta si eu m-am jucat pe un 4530s cs go si ventilatorul merge continuu, se incinge si merge prost chiar si dupa reinstalarea windows-ului!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru jocuri e recomandat un pc, nu un laptop. Exista si laptopuri pentru jocuri, dar acelea au o configuratie pe masura, dar costa si multi bani.
Cum s-a spus si anterior, daca il fortezi, ramai fara el.
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor)) cum sa-i faci gauri? seria probook de la HP nu e de gaming stiu eu, normal ca se incalzesc componentele cand sunt supra-incarcate..incearca totusi sa-l folosesti pe suprafete tari, nu sa te joci in pat de ex happy