| petertb a întrebat:

Sallut TPU!
De vreo saptamana, doua placa video(amd hd 6370m) de la laptop(hp probook 4520s) mi se incalzeste extrem de tare.inainte can jucam crysis 2, placa ajungea undeva la 65 grade, acum daca joc minecraft ajunge pe la 85-90 grade si in vreo jum de ora mi se inchide laptopu.stie careva vreo metoda de a nu se mai supraincalzi?(in afara de cooler)

Răspuns Câştigător
| TheFACKYouTub a răspuns:

Amice,eu am patit ca tine, al un laptop HP dv6-2168sl.la fel se incalzea, nu la 65 de grade, la 50 grade.
Am desfacut laptopul cu mana mea.am curatat coolerul foarte bine, si am schimbat si pasta de racire (termoconductoare) de la cooler, care raceste procesorul
Acea pasta costa vreo 5€(una buna) Dar acum nu mai am treaba. Daca ma duceam la un priceput imi rupea portofelul, ca inginerie mare nu este.Acum il desfac la 3-4 saptamani, curat coolerul si la 2 luni ii schimb si pasta termoconductoare

1 răspuns:
| Shmooks a răspuns:

Se supraincalzeste deoarece nu ai memorie RAM destula, si probabil laptopul trebuie curatat, du laptopul la curatat si isi va reveni. Daca te-am ajutat si nu vei mai avea probleme, poti arunca o privire pe serverul meu avrnet.ro:25565. Te asteptam cu drag