| Ally97Ally a întrebat:

Salutări TPU!
Am și eu o întrebare. Acum câteva luni, mai precis în iunie, mi-am achiziționat un laptop HP ProBook 4520s cu 4GB RAM, procesor Intel Core i3 M-380 2, 53Ghz, Placa Video ATI Mobility Radeon HD 6370M - 1GB. Problema este că am luat NFS- The Run, și nu îl pot juca. Adică jocul se deschide mă pune la prima planșă dar începe să sufle tare tare ventilatorul și se stinge. Am auzit că mi-ar trebui un stand-cooler, dar nu știu ce să iau. Temperatura generală sare de 60 grade Celsius deci cred că am nevoie urgent. Ce-mi recomandați?

Răspuns Câştigător
| GEORGE a răspuns:

Chiar nu stiu de coolere dar oricum eu nu o sa imi cumpar, oricum da ai dreptate trebuie sa cumperi ca e foarte enervant sa se inchida laptopul exact cand devine jocul mai interesant sad

3 răspunsuri:
| GEORGE a răspuns:

Va da si mie mi se inchide de la jocurile astea mai noi. se incalzeste placa video foarte tare si se inchide dar eu pot juca mai mult timp si nu se inchide mereu. daca il tin undeva pe o masa si isi face aerisirea cum trebuie nu se mai inchide. ar trebui sa incerci si tu. bine placa mea video are 2 gb nVIDIA geforge gt 540M

| S3c0ndSh0t a răspuns:

In general leptopul nu este facut pentru gaming in niciun caz.Nu cred ca daca cumperi alt cooler vei rezolva problema cu jocu.

| Ally97Ally explică:

Păi ca să știți, eu îl țin mereu pe masă și în plus pe lângă piciorușele lui, am mai pus, și să nu râdeți, niște doape de sticlă de Coca Cola, ca să îi las mai mult spațiu să „respire". La momentul de față sunt cam 5cm între el și masă, dar tot se încinge. Și în general la mai multe jocuri, că eu de asta l-am luat, căci calculatorul meu vechi din 2004 nu mai suportă peste CALL OF DUTY 2 și NFS Most Wanted, deci... Oricum întrebarea mea era cam ce coolere mai bune știți?

| GEORGE a răspuns (pentru Ally97Ally):

Chiar nu stiu de coolere dar oricum eu nu o sa imi cumpar, oricum da ai dreptate trebuie sa cumperi ca e foarte enervant sa se inchida laptopul exact cand devine jocul mai interesant sad