| David23445 a întrebat:

Salut, am un laptop Intel Windows 8 și am o problema cu sunetul, îmi arată ca am driverul realtek audio definition audio instalat dar îmi zice că nu poate porni, ce pot face?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sa instalezi windows 10!

| David23445 explică (pentru lpavel):

Am avut Windows 10 și tot așa îmi făcea

| David23445 explică (pentru lpavel):

Dar o să încerc să văd

| lpavel a răspuns (pentru David23445):

Faci clic drept pe iconita boxa care se afla jos pe partea dreapta in bara, apoi clic setari sunet si bifezi acolo la rand ce ai tu... nu pot stii ce ai tu acolo, vezi setarile de acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceași problema cu un ASRock g41m-vs3, Windows 9 ( adică 8.1 desigur) am incercat sa instalez orice optimizare de drivere de pe internet dar nimic nu ajuta, am intrat în device manager apăsând win+R și tastând devmgmt.msc și am șters driverul de realket iar apoi l-am instalat din nou, încearcă și tu, daca nu merge contacteaza site-ul Microsoft pentru mai multe detalii

| Trixt3r a răspuns:

Uneori trebuie sa intrii in setarile de la realtek si sa selectezi front sau back pannel pentru mufe.

Daca nu porneste, incearca pasii astia : https://www.minitool.com/news/how-to-open-realtek-audio-manager.html
E posibil ca si versiunea de driver sa fie prea veche.

| David23445 explică:

A trebuit să reinstalez Windows-ul și am instalat Windows 10 prima oara și sunet nu aveam am instalat realtek și îmi apărea că am sunet dar nu se auzea nimic nici cu boxe nici cu nimic