| IovanIulian a întrebat:

Am un laptop Lenovo cumpărat de vreo 2 luni și mi s-a stricat încărcătorul original de la el...adică am rupt mufa de la el și am cumpărat altul universal și azi dimineață după ce l-am pus la încărcat, după câteva minute am văzut ca nu se încarcă și am încercat sa pornesc laptopul și era mort, la fel cum e și acum. Am fost la magazinul de unde am cumpărat încărcătorul și mi-a zis ca probabil a făcut scurt. Eu am garanție la laptop. Este posibil sa nu îl repare sau sa îmi trimită altul? Dau funda

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca le spui ca totul s-a intamplat cu incarcatorul universal poti sa uiti de garantie. asa ca nu le spune nimic de faptul ca ai incarcat cu un incarcator de acel tip.

| IovanIulian explică (pentru gelu1970):

Multumesc! Oricum nu aveam de gand sa le spun asta laughing doar ca va trebui sa duc si vechiul incarcator si cum ala e rupt...nu stiu ce o sa le spun laughing)

| Eastwood a răspuns:

Mergi cu el si cu garantia, ar trebui sa-l inlocuiasca sau sa il repare!