| KeroseNUL a întrebat:

Salut, am un laptop prin casa, imi mergea perfect pana azi cand i-am dat o pornire, totul mergea cum trebuie si dintr-o data dupa 5-10 minute de la deschiderea lui se inchide. Am incercat sa il aprind, dar nimic nu imi afiseaza. Mentionez ca era la incarcat dar si ca nu l-am mai aprins de aprox 3-4 saptamani. Iar acum 3-4 saptamani mergea constant, adica nu il mai stinsem de vreo 4 zile. Oare ce pot face in privinta asta?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate i bateria si foloseste l in priză cu alimentatorul lui original, de la baterie se opreste este descarcată.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa se fi ars ceva prin el.
abia la un service iti poate da un verdict, asa cu presupusul pe net puntem sa ne dat cu totii

| Yordache_Samuel_1994 a răspuns:

Există mai multe cauze posibile pentru comportamentul descris al laptop-ului tău. Este posibil să fie o problemă cu bateria sau cu alimentarea, deoarece laptop-ul se închide după câteva minute de la pornire, chiar și atunci când este conectat la alimentare. Este posibil ca bateria să fi îmbătrânit și să nu mai poată susține funcționarea laptop-ului pentru perioade lungi de timp.

Alte posibile cauze ar putea fi probleme cu sistemul de răcire sau cu hardware-ul propriu-zis al laptop-ului. Acestea ar putea fi cauzate de defecte ale componentelor sau de acumularea de praf în interiorul laptop-ului.

Este recomandat să verifici dacă laptop-ul se închide când este conectat la alimentare și să încerci să îl ții în modul în care se închide pentru a vedea dacă se încălzește.
Dacă problemele persistă, te sfătuiesc să mergi la un service autorizat pentru a avea laptop-ul verificat de un tehnician. El poate diagnostica și repara problema.