| Kevinn2000 a întrebat:

Salut. Am o problemă la telefon. Deci telefonul se încărca când era aprins, iar când l-am lăsat sa se închidă, nemaiavând batetie deloc, prima oara l-am aprins greu, dar l-am aprins din a treia încercare parcă, îl țineam la încărcat și când incercam sa îl aprind, se aprindea si se inchidea, cu toate că apărea ca se incarca, parcă nu avea suficienta putere încât sa rămână aprins, iar acum l-am lăsat iar sa se închidă, dar nu ma asteptam ca nu o să-l mai pot porni.
L-am lăsat 12 ore aproximativ la încărcat și am încercat sa îl aprind, mereu face exact la fel, prima oară licăre cu rosu de cam 3 ori semnul acela ca un fel de fulger cu rosu, apoi se schimba în alb, după se aprinde normal pana când fix înainte sa pornească ecranul, vibrează si se închide. Să fie oare bateria de vina? A mai pățit cineva asta cu un telefon?
Tin sa menționez ca, cu capul de la încărcătorul original, începuse sa se incarce greu pana la 100%, dura undeva la 15 ore încărcarea, dar nu am mai încărcat cu acel incarcator, am încărcat doar cu cablul lui original, dar cu alt cap de încărcător, iar cu acela se încărca cam într-o ora jumate complet la inceput, câteva zile, apoi a început sa se incarce si cu asta mai greu, undeva la 4-6 ore dura o incarcare completa inainte sa am aceasta problema la el.

2 răspunsuri:
| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Probabil este din cauza mufei de incarcare din telefon

| Kevinn2000 explică (pentru Omega_Beta_1988):

Nu este din cauza asta, pentru ca telefonul se încărca inainte să îl las sa i se termine bateria de tot.