| Joanna2000 a întrebat:

De fiecare data cand merg la tara, telefonul mamei mele (este un Allview A5 Easy) incepe sa "o ia razna". Adica se inchide, daca e incarcat 100% peste 5 minute se inchide, etc. Am crezut ca e de la baterie, dar mereu cand ne intorceam acasa isi revenea (mergea perfect normal).
Ieri am plecat la tara si telefonul se descarcase. Pana l-a bagat la incarcat s-a inchis. Dupa ce a fost bagat la incarcat se aprindea (aparea sigla), vibra si se inchidea si tot asa. Pana la urma i-am scos bateria ca am zis ca atunci cand ne intoarcem o sa isi revina.
Acum suntem acasa si inca nu si-a revenit. O fi de la baterie? Credeti ca se mai poate rezolva sau trebuie telefon nou?

3 răspunsuri:
| curioasa210 a răspuns:

Este de la baterie. am patit-o. tot Allview am dar este a5 uad. am comandat alta pe eMAG (sunt si pe site-ul lor din Romania dar sunt mai scumpicele) daca ii pui baterie noua va merge perfect. s-a umflat bateria actuala?

| Joanna2000 explică (pentru curioasa210):

Nu am vazut. Nu cred ca s-a umflat

| curioasa210 a răspuns (pentru Joanna2000):

E foarte bine. inca o intrebare; sta mai tot timpul cu el la incarcat? adica majoritatea zilei.