| BlackkStar a întrebat:

am si eu o problema, am un laptop Acer aspire 5738G, dar de la un timp se incalzeste foarte tare si se stinge, am crezut ca e din cauza prafului sau a pastei termoconductoare, dar l-am sters de praf si am pus si pasta, dar degeaba laptopul meu toot continua sa se incalzeasca si sa se stinga, va rog vreo idee, ma poate ajuta careva multumesc!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cooler-ul ai incercat sa-l desfaci si pe ala sa-l cureti? Daca ala e infundat de praf, degeaba ai inlocuit tu pasta si l-ai curatat. Ia incearca tu sa-l cureti si acolo. Daca problema persista, du-te cu el la service.

| Mocanu_Viorel_1983 a răspuns:

Ai. Proble cu racirea. du-l la un service sau schimba cooler. Funda?

| BlackkStar explică (pentru Mocanu_Viorel_1983):

Am curatat si cooler-ul, dar degeaba, tot aceeasi problema am!