| ioan452 a întrebat:

Salut, am un laptop și de aseară nu mai pornește, adică sunt aprinse toate beculetele dar pe ecran nu se afișează nimic. Care este problema? Laptopul este nou, are 4 luni.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Procedeaza astfel:
1. Tine apasat in continuu BUTONUL DE PORNIRE, pana ce se sting toate beculetele!
2. Numara pana la 10
3. Porneste laptop-ul din nou, din butonul de pornire.

| ioan452 explică (pentru Bula):

Multumesc frumos! APP: Ai vreo idee ce a avut de nu l-am m-ai putut porni?

| Bula a răspuns (pentru ioan452):

Probabil: a intrat in regim de Hibernare, ne fiind folosit timp indelungat (vezi setarile de economie energie).

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca e cumparat de 4 luni, laptopul are garantie si poate fi verificat in service-ul autorizat. Contacteaza vanzatorul sau service-ul autorizat din zona ta, care ar trebui sa se gaseasca in certificatul de garantie inmanat odata cu produsul cumparat.

| DataSoft a răspuns:

Evită să umbli tu la el. Mergi la un service autorizat casă il repari pe garanție.