| AresLusitani a întrebat:

Salut,am un LG optimus 2x si am probleme cu bateria! il incarc la 100% si cand ajunge la 50% mi se inchide telefonul spune: "Nivelul bateriei este foarte scazut telefonul dvs.se va inchide " si se inchide... dupa ce il repornesc imi arata 1% baterie si pot sa il folosesc cam juma de ora acel 1%. Am facut update uri de soft am pus alta baterie si tot la fel face... nu stiu ce sa ma fac. Funda raspunsului corect si multumesc!

1 răspuns:
| GeoGForce a răspuns:

Frate sunt tot eu, ti-am mai raspuns...Deci ai resetat softul?
Daca ai facut tot ce e posibil inseamna ca energia din baterie nu trece prin toate componentele telefonului iar el se inchide pentru. ca nu ajunge energie destula in toate componentele deci trebuie schimbata placa de baza
Oricum, Succes