| COOLboY a întrebat:

telefonul meu s-a tampit. Este un HTC 8X cu Windows Phone.

De cateva zile, dupa ce il incarc si ii folosesc 40-50% totul decurge normal. Cand nivelul bateriei ajunge la 40%, se inchide telefonul si cand il deschid imi arata 10% sau uneori chiar 2% baterie...

Credeti ca bateria s-a stricat? Daca da, atunci e naspa ca bateria telefonului meu nu este detasabila, avand un design unibody (nu are suruburi sau altceva). Mentionez ca am telefonul de 1 an si 6 luni.

2 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Da, e de la baterie.
Așa se întâmplă de cele mai multe ori, ajung la un anumit procent de unde cad brusc spre 0%. Și mie mi se întâmplă la fel la un Lenovo, când ajunge pe la 40% cade brusc spre 5% și după câteva minute se stinge.

| COOLboY explică (pentru TSO7):

Faza e ca eu m-am gandit ca poate fi o aplicatie sau ceva ce consuma foarte mult, asa ca am resetat telefonul (am incercat si eu). Bineinteles ca tot asa face.