| Dumitru_Iamnitchi_1990 a întrebat:

Am un LG p970 si am o problema cu telefonul cand sta la incarcat, pot umbla pe el dar cand il scot de la incarcat se stinge cu totul si tre sa il pun din nou, sa fie problema micro usb.ul de la telefon sau de soft?!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Da, si eu ti-am spus ca de vina e acumulatorul! Asta am vrut sa pun mai sus!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Acumulatorul iti spune ceva?

| Dumitru_Iamnitchi_1990 explică (pentru K0sti):

Nu imi spune nimic cand e la 100% bateria il scot de la incarcat si se stinge direct

| K0sti a răspuns (pentru Dumitru_Iamnitchi_1990):

Da, si eu ti-am spus ca de vina e acumulatorul! Asta am vrut sa pun mai sus!

| Iunix a răspuns:

Cred că nu mai e bună bateria.

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Poate sa fie ori: bateria care si-a terminat perioada de functionare (toate au un numar de cicluri de incarcare descarcare, de exemplu 4000-5000, dar numarul de cicluri variaza de la o baterie la alta), ori desi putin probabil poate sa fie o problema de software iar in acest caz poti sa-i faci o copie a datelor din el pe un calculator, dupa care in setari (la majoritatea telefoanelor) ai optiunea copie de rezerva si reintializare, unde alegi reintializare date din fabrica (asta va sterge tot din telefon si vei avea doar ce aveai pe el cand era nou).
Iar daca este vorba de baterie poti sa cumperi una dintr-o reprezentanta Vodafone, Orange, etc., de pe internet sau dintr-un service gsm. Desi inainte de a-ti cumpara o baterie cel mai simplu este sa-l duci la un service gsm pentru o diagnosticare.
Sper ca te-am ajutat.