| costiavram12 a întrebat:

Salut, am un media box de la Digi si vreau sa ma conectez cu alt router la o distanta de 30m. Intrebarea mea este pot sa ma conectez cu alt router din unul din porturile de la routerul Digi?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, deoarece doar un singur port functioneaza la ruterul digi nu sunt activate toate mufele lor, trebuie sa i suni pe ei la digi sa ti le activeze.

| GPA a răspuns:

Ai fibră optică până în casă? Ai un echipament în casă prin care intră fibra optică și care are una sau mai multe ieșiri Ethernet? Acela este ONT-ul. Asta mă interesează, dacă ai acel ONT în casă (FTTH). Pentru că sunt mai multe tipuri de conexiuni pe care le poți realiza cu ONT-ul de la Digi, bridge sau DHCP.

| Mtoni a răspuns:

Da, se poate. Conectezi cu cablu UTP și setezi noul router/acces point să primească internet de la routerul Digi.