| zMihai69 a întrebat:

Salut,am un monitor AOC model E2343F el este de 60 hz la rezolutia maxima de 1920x1080 am incercat sa scad rezolutia pentru a mari hz la 75 cum avea monitorul vechi...intru in cs vad ca imi merge cu 75 fps...iar cu monitorul vechi mergea cu 100 de ce? si cum pot sa maresc fps sa fie macar ca cele de dinainte?

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

La ce ai nevoie de 75 sau 100 fps? In momentul in care pe monitor ai 60 hz, cel mai bine o sa se msite fie la 60 fps. In monetul in care tu ii dai 75 sau 100, el o sara peste cadre.
ps: lasa la 60 hz cu 60 fps. Crezi ca te face cu ceva mai bun ca scoti mai multe care pe care oricum monitorul nu le afiseaza?