| dni92dani a întrebat:

Salut.

Am un monitor HP1940.

Azi cand aprinsei pc-ul jucai putin poker si incepu monitoru sa stinga si sa aprinda singur, merge 25-30 sec bine 1 sec se stinge si se aprinde repede la loc, beculetul de la monitor se stinge si el deci nu ramane aprins, incercai un alt monitor cu tub si asta merge nu am treaba cu el, de la placa video nu are cum sa fie pentru ca am doua placi video le probai pe amndoua si probai si la placa video integrata si acceasi problema, este posibil sa fie si de la cabluri nu stiu sigur cand schimbai monitoarele nu le pusei aceleasi cabluri pentru ca nu se potrivesc cele de la monitorul cu tub la Hp si invers.
A-ti mai avut probleme de genul?

Multumesc celor care va dati cu parerea.

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Eu am patit-o de 3 ori acu un an si ceva, cu un monitor de fiecare data am mers cu el la reparat si am dat in jur de 70 de lei de fiecare data dupa cateva luni 3-4-5 se strica din nou aceeasi piesa incearca sa il repari da nu de prea multe ori eu am renuntat si mi-am luat altu cu 4, 5 milioane mai mare si mai bun.

| dni92dani explică (pentru UnCorpSanatos):

Acum merge bine.
Se pare ca nu mai am probleme cu monitorul.

Multumesc pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| doesntmatter24 a răspuns:

Eu zic ca ii stricat si mai zic sa inveti Romana!

| dni92dani explică (pentru doesntmatter24):

Ok pai atunci o sa vin la tine sa ma inveti.
Eu cred ca am scris bine ( TPU corecteaza ) nu sunt eu de vina. Salut