| Khero a întrebat:

Am un mouse Microsoft 3500. Cand l-am bagat in pc, windows-ul mi-a cerut sa faca un update la driverul pentru mouse, fara sa ma intrebe daca il doresc sau nu. Cat timp nu a fost instalat acel driver a mers foarte bine ( in jur de 3 minute cat a durat instalarea driverului). Dupa ce s-a instalat rotita nu mai functioneaza corect. Degeaba dau de rotita in jos ca sa mute pagina pentru ca ea nu merge. Merge o singura data sa dea pagina in jos, iar a doua oara daca rotesc de ea imi pune pagina in pozitia ei initiala. La alt mouse nu exista aceasta problema, dar celalalt mouse nu este de la Microsoft.

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Ciudat... Poate că reinstalarea driverului e o soluție. Sau un restart. Dacă ai Windows 8, folosește chiar butonul Restart ca să se oprească de tot calculatorul/laptopul. Verifică și cum merge mausul cu alt browser sau la alt calculator sau laptop.
În Computer Management, în Device Manager vei vedea și mausul și butonul lui de update driver (poate driverul nu s-a instalat corect).