| ninja600 a întrebat:

Tocmai am cumparat un r9 280x Asus direct cu ii
toate bune si frumoase o montez ..mentionez ca am o sursa de 700w certificat 80+silver eficienta peste 85%...calculatorul porneste si cand i-am dat un restart s-a oprit si nu a mai vrut sa mai porneasca
am observat ca ledul de la placa de baza este aprins si cel de pe placa video
ce ar fi stricat (mentionez ca am incercat cu o placa video care consuma 70w si tot nu a pornit)

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Felicitari, o alegere destul de buna R9 280X. CE SURSA, mai exact? Posibil sa fi suferit un soc electric, ceva.

| KodrutZ a răspuns (pentru ninja600):

Teoretic e ok. Practic, dumnezo' cu mila. Incearca sa testezi sursa pe alt sistem daca ai posibilitatea.

| ninja600 explică (pentru KodrutZ):

Banuiesc ca daca ar fi stricata nu ar mai trebui sa se aprinda ledurile de pe placa video si de baza

| KodrutZ a răspuns (pentru ninja600):

Nu neaparat. Poate sa fie busite railurile de 12V si ea sa dea tensiune la pb totusi...

| ninja600 explică (pentru KodrutZ):

Tin sa mentionez ca ieri am luat-o si am 3 ani garantie deci o sa o testez la un prieten iar daca nu merge o duc la garantie
multumesc pentru ajutor

| ninja600 explică (pentru KodrutZ):

Am testat sursa si merge.cred ca este placa de baza