| Lifes a întrebat:

Salut.Am un pc care nu mai vrea sa porneasca.Deci el primeste curent deoarece becul de pe placa de baza sta aprins.Deci sursa este buna.Ma gandesc ca ar putea fi placa de baza...Astept niste pareri.Va multumesc

4 răspunsuri:
| ionutzuck a răspuns:

Este din cauza sursei, mi s-a intamplat si mie

| nutepriveste21 a răspuns:

Dar sunt coolere pe procesor in sursa, se misca? Daca da, se aude un zgomot in hard-disk cum ar incepe sa se roteasca? Daca da trebuiesc inlaturate perifericele interne sau externe( placi de sunet, retea, cd-romuri, etc) si verificat cu alta memorie(ram). Esti sigur ca o sa devii un tehnician in pc-uri invatand de pe net?

| Teo_3339 a răspuns:

Mi sa mai intamplat si mie. este vina sursei.
dupa ce am schimbat-o a mers.

| Lifes explică:

La mine nu porneste deloc. Apas pe buton si apas degeaba nu porneste nimic. coolerele nu se misca deloc