| vladlove123 a întrebat:

Urgent TPU, au o unitate pc care nu mai vrea sa porneasca, placa de baza merge deoarece se aprinde becul dar pe unitate licare un bec rosu si nu porneste, eu ieri am scos acele benzi nu stiu daca asa se numesc dintre hdd si placa de baza. etc cum se monteaza acele benzi corect. Sau ce-ar putea fi daca placa de baza functioneaza si pe unitate se aprinde un bec rosu?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu e normal ca ledul rosiu sa stea aprins, verifica cu atentie conectori de power si restart, poate ceva nu e pus bine! Ps daca unitatatea porneste si nu booteaza windows-ul, verifica hard disk-ul si conectori acestuia.Incerca si sa imprumuti o sursa de la cineva, si sursa poate sa fie cauza problemei!

| Nostradamuss a răspuns:

Probabil ca o mufa nu e pusa bine sau e dusa sursa. oricum cheama pe cineva care se pricepe ca nimeni nu te poate ajuta de la distanta cand tu nu ai cunostintele de baza necesare.

| vladlove123 explică (pentru Nostradamuss):

Nostradamus imi poti da idul tau de messenger sa iti explic mai multe, sau baga-l tu pe al meu vladutz.mgv99