| Sorin567 a întrebat:

Salut, am un pc din 2019 si intr o seara s-a facut monitorul alb, l am închis iar când sa îl pornesc pc mergea iar monitorul nu se aprinde, am zis ca s-a ars monitorul dar l am testa pe alt monitor și nici pe ala nu mergea, plus ca pe placa de baza s-a aprins un led rosu pe care scrie vga, ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a dus placa video. Poti sa incerci cu alta sau sa vezi daca-i placa video integrata.

| Sorin567 explică (pentru Salontanul):

Ba frt am încercat și vad ca dacă conectez hdmi ul direct în placa de baza merge, dacă o bag în placa video nu merge dar, placa video se alimentează ca merg ventilatoarele

| Salontanul a răspuns (pentru Sorin567):

Inseamna ca este dusa placa video. Trebuie alta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu intelegem nimic ce ai testat pe alt monitor unitatea sau ce, ca ai scris ca ai testat monitorul pe alt monitor.