| darkstar a întrebat:

Am un prieten ce sustine ca ii trebuiesc, pe langa programul de redare video (bs player in cazul lui) si codecuri, pentru a vedea filme. Eu am codecuri, dar cred ca poti vedea filme (avi, mp4 etc.)si fara codecuri, doar instaland programul. e adevarat? ast raspuns

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu poti vedea toate formatele fara codec-uri, iar altele cum e in cazul. flv se poate doar cu flv player...

| CapitanuSemafor a răspuns:

VLC Media Player si BS Player sunt amadoua playere care pot rula aproape orice. VLC face o treaba mai buna per ansamblu dar cateodata nu merg pe el asa ca trec pe BS player si viceversa. Dar pana si ele mai au nevoie de cate ceva. Poti downloada tot ce ai nevoie de aici, mie mia rezolvat cateva probleme: http://www.free-codecs.com/download/k_lite_codec_pack.htm

| nelyjoly a răspuns:

Foloseste VLC media player. nu foloseste codecuri suplimentare.