| podina a întrebat:

Am un router il pornesc si merge cam o ora dupa care se opresc becurile wireles wan si 1 si ramana pornit numa power modemult merge... daca pun modelu la pc merge netu daca nu, nu...ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| kaudia25 a răspuns:

Ce router aveti?
Ce model, marca?

| kaudia25 a răspuns (pentru podina):

Iti recomand sa legi PC-ul la router prin cablu si sa-l setezi cum scrie in "manual". pasii respectivi trebuie facuti o sigura data, la instalarea routerului, nu la fiecare conectare a unui nou device pe wireless.
practic, setarile pe care le aveai pe PC trebuie sa le pui pe router, iar pe PC doar bifezi "Obtain an IP adress automatically".
router-ul are la WAN Setup si optiunea de PPPoE

Succes

| podina explică (pentru kaudia25):

Multumesc pentru sfat! Routeru il am cam de un an si o mers bine pana acuma i-am facut setarile la inceput, tot tot si mergea si de vreo 3 zile nu stiu ce are...carte n-am:-s

| podina explică (pentru kaudia25):

Nu-mi arat nimic...tre sa descarc fisierul si ca sa-l descarc trebuie sa platesc:-s