| eunumberone a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace GT-S5830 si nu prea ma tine bateria ( daca umblu pe el asa incontinuu se descarca bateria in maxim 2 ore, iar daca nu umblu pe el ma tine cam o zi ) ce pot sa fac poate are ceva ce mananca bateria sau as putea sa o formatez din nou? Cum o formatez?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Cauta o baterie mai puternica, poate gasesti cu ceva mai multi mAh... fata de ce ai acum in telefon! La primul link ai 3800 mAh, iar la cel de-al doilea ai 1350 mAh, prima baterie tine mai mult!
http://www.batteryupgrade.ro/......rowser.php
http://www.gsmnet.ro/......nal--31235

| eunumberone explică (pentru valentin75):

Dar la Orange daca ma duc nu gasesc o baterie din asta de 3800?

| eunumberone explică (pentru valentin75):

Nu ar putea sa mi se strice telefonul din cauza ca bateria aceasta de 3800 are o forta mai mare?

| valentin75 a răspuns (pentru eunumberone):

Nu stiu! Ti-am dat o idee! Daca e buna ...vezi pe unde gasesti, poti comanda si de acasa! Suna de unde vrei sa o cumperi si cere detalii etc.

| valentin75 a răspuns (pentru eunumberone):

Intrebi la cei care vand asa ceva, intrebi si in alta parte ca sa ai doua pareri. Din cate stiu ce de 3800 mAh e mai mare, adica, tine mai mult!

9 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Ideea este ca mai toate Samsung-urile au aceasta problema. Sunt super, dar bateria te tine foarte putin. Si daca il formatezi (nu te sfatuiesc fiindca vei pierde tot ce este pe el salvat!), tot la fel va fi. Cand nu folosesti netul, incearca sa debifezi pictograma de "Date mobile" fiindca sunt unele programe care isi mai fac update automat si asta mananca bateria. Numai bine!

| eunumberone explică (pentru Caro34):

Eu spuneam sa formatez bateria. daca merge si cum o fac?

| Caro34 a răspuns (pentru eunumberone):

De pe telefon, nu poti formata bateria ci softul si in soft se gaseste tot ceea ce este salvat pe tel. Numai bine!

| vladys a răspuns:

Are bateria de 1350 deci este foarte slaba! nu ai ce ii faci ori schimbi telefonul ori suporti asa cum este sau iti iei o baterie extera!

| Cata2002 a răspuns:

Sau poti sa cumperi alta baterie la telefon.