| Andiiiii a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace S5830 si are ca sistem de operare Android OS, v2.2 (Froyo). Ce versiune ar fi cea mai buna pentru el? Sa mearga jocurile bine. Funda.:d

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu ai nevoie de o versiune de sistem de operare ci doar de versiunile mai vechi ale jocurilor pentru că dacă de exemplu vei instala ultima versiune de Android pe telefonul tău, există riscul ca hardware-ul acestuia să fie prea slab pentru a face sistemul să funcționeze la potențial maxim sau cel puțin decent spre normal.Succes

3 răspunsuri:
| StefaniaM a răspuns:

Cea mai nouă versiune Android e 4.1 (Jelly Bean).Dar singură modalitate ca să-ti faci upgrade e root-ul, prin care îti pierzi garanţia (nu există update-uri oficiale pentru telefonul tău)

| motanel79 a răspuns:

4.1 cel mai bun pentru jocurihappy

| 0nlY0lly a răspuns:

Setari->despre telefon->actualizari sistem->cautare actualizare->jos la informatii actualizare zice cel mai nou android pentru telefonul tau