| anonim_4396 a întrebat:

Salut mi-am cumparat de 3 zile un sistem 2.1 trust cand e pornit fara sa cante se aude un bâzâit incet la o boxa am conectat si boxa ce-a lanta la aceiasi iesire din sistem tot la fel se aude un bâzâit incet ce e de facut dau funda!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca e pornit dar e bagat la o sursa audio si ai zgomot de fond, sursa e de rahat. Cel mai probabil o placa de sunet onboard a unui calculator care e in standby sau inchis, dar cu sursa deschisa. Ca si sistemele Trust sint de rahat, asta e partea a doua. Daca ai biziit si atunci cind nu e conectat sistemul audio la nimic, si doar e deschis, atunci are Jipa dreptate.

| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa mergi cu el la reparat. La multe sisteme, nereusite tehnic, se aude acest bazait anormal.

| Jipa95 a răspuns:

E defect du-l la garantie.

| ywar a răspuns:

"ce-a lanta" e foarte tare! Inventati care mai de care cuvinte minunate in limba romana.
In privinta boxei/lor trebuie sa impingi jackul acela pana cand nu mai intra pentru ca se face masa (contact imperfect) si de acolo bazait.
Sa nu te superi te rog pe mine ca ti-am spus ca ai scris aiurea dar ma sperie lumea ca scrie cum scrie pe aici. Si daca ar fi numai aici!
Forma corecta este "cealalta".

| ciprian2015 a răspuns (pentru ywar):

Ok frate dar l-am bagat cat o intrat jakul da si cand nu e bagat jakul intro sursa audio tot la fel face la o boxa se aude un bâzâit incet