| Alexutzu_Alex_1980 a întrebat:

Am un sistem de boxe (nu stiu exact cum se numeste) si nu se aude bassul.Am 5 boxe mici + o cutie mare jos din care setez volumul si bassul (nu stiu cum se numeste). Ieri se auzea bine dar acum oricat de tare as da bassul tot nu se aude. Calculatorul a fost dus la reparat, oare sa nu fi conectat eu ceva?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Avand in vedere ca e 5.1 sigur ceva conexiuni sau setari din PC nu sunt in regula.
Vezi aici :

http://videotutorial.ro/......ial-video/

prezentare video in link ceva mai jos.

| Alexutzu_Alex_1980 explică (pentru stlucian):

Mersi mult, am urmat tutorialul si acum se aud toate boxele + bassul. Mersi mult!

| stlucian a răspuns (pentru Alexutzu_Alex_1980):

Pentru putinwinking

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BogdanB93 a răspuns:

Verifica mufa care se baga la calculator!
e posibil sa se fi miscat putin(asa patesc eu la laptop, daca se misca putin mufa de la boxe(am sistem ca si tine, 5.1) nu se mai aude bassul si nici nu merg toate boxele big grin
Am mai patit odata cand s-a rupt un conductor din interiorul subwooferului(acele cutii)... a costat 5 lei acel conductor si l-am lipit singur cu pistolul de lipit laughing (la fel si atunci, boxele mergeau DAR nu mergea bassul)
Vezi care din cele 2 posibile probleme le ai si tuwinking