| Bulz_Floryn_1992 a întrebat:

am un sistem genius 5.1..in subwoofer intra doar 2 mufe una alba si una galbena iar in pc intra doar una. din pacate nu imi merg doar 3 boxe la pc..am intrat prin setari si am dat la 5.1 tot am cautat si pe net dar nu am gasit nimic, stiti cumva cum as putea sa fac sa mearga toate cele 5 boxe? mersi happy dau funda!

10 răspunsuri:
| zambar3tu a răspuns:

Ca sa iti mearga toate boxele trebuie sa ai o placa de sunet la PC compatibila 5.1, deci trebuie conectate 3 mufe in ea.
Daca ai conectat doar una inseamna ca este 2.1.
Succes!

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru zambar3tu):

In spate la unitate am 3 locuri pentru mufe si in fata 2. dar cablul de la sistem are doar o mufa care intra in pc.

| Nimeni93 a răspuns (pentru zambar3tu):

Pai si eu am sistem 5.1 si e conectat la 2.1 si se aud toate boxele.

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru zambar3tu):

Si e compatibil pc-u doar cu 2 boxe de ce imi merg 3 de la sistem?

| Nimeni93 a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

Baga in cd/mp3 mufele alea 2 si selecteaza cd/mp3 de pe sistem.

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru Nimeni93):

Si sistemul tau are doar o mufa care o bagi in calculator?

| Nimeni93 a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

Da, pentru 2.1 pe care o folosesc, dar mai are si 5.1 cu 3 mufe pe care le bagi in calculator. Ai reusit cum ti-am zis?

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru Nimeni93):

In cd/mp3 sunt bagate alea 2 si am selectat cd/mp3 dar tot nu merge crying

| LuciMixx a răspuns:

Iti spun eu daca nu ai rezolvat, du-te si cumpara'ti o placa de sunet 5.1 si atunci ai unde baga toate mufele exact pe culori cum is ele.

| Nimeni93 a răspuns:

Vezi ca ai o rotita pentru surround. Da-o in dreapta de tot.