| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cine imi spune va rog in ce mufe se baga boxele la un subwoofer,,?
Prima categorie in spate la subwoofer scrie INPUT si are FR-FL
RR-RL, SUB-CEN
Si OUTPUT cu FR-FL, RR-RL si una CEN
Mufele sunt rosii/albe/galbene.
Alea rosii sunt pentru FR-RR-SUB in INPUT si FR-RR in OUTPUT
Alea albe in FL-RL-CEN in INPUT
Si una galbena in CEN din OUTPUT
Aia galbena este o boxa mai mare ca celelalte
Ideea este ca vreau sa bag 2 boxe mici [ una alba, una rosie ] si aia galbena.
Ideea e ca vreau sa bag 2 boxe mici si aia mai mare.
Unde trebuie sa le bag, si ce trebuie sa fac in setari la PC ca sa iasa sunetul prin boxe...?
Cred ca v-am bagat in ceata.big grin Funda oricum

1 răspuns:
| Dragotinovici a răspuns:

La Audio, in OUTPUT. Bagi mufa care vine in placa de sunet de la pc, iar unde scrie INPUT, acolo sunt iesirile audi ( boxele )