| mykron a întrebat:

Am un stic care nu i-mi mai permite sa sterg jocurile pe care le am pe el.Mi-a aparut aceasta problema dupa ce mi-am reinstalat windows-ul.Stie cineva cum pot sa-mi golesc sticul? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Foemataza-l

| mykron explică (pentru jeek0):

Ce sa formatez?
Si cum s-o fac?

| jeek0 a răspuns (pentru mykron):

Click dreapta format

| mykron explică (pentru mykron):

Da vreau sa-l formatez

4 răspunsuri:
| razvanel92 a răspuns:

Stick-ul tau are un buton pe margine, daca da, dal in jos, daca nu metoda e simpla:

1. Deschideți Start -> Run...
2. Tipul diskmgmt.msc și apăsați Enter
3. click dreapta pe partitin doriți să formatați (în cazul în care leter și dimensiunea este)
4. selectați "Delete Partition..." și confirmați
5. Butonul Mose chiar în același loc și selectați "Creați partiție"
6. selectați partiția primară
6. Selectati marimea, forma fișierului, disc leter, etichete, etc ar trebui să fie în regulă dacă pleci implicite.
7. Faceți clic pe OK

ATENTIE! SA FI SIGUR CA PARTITIA TA CORECTA ESTE STICK-UL si NU PARTITIA UNDE ESTE INSTALAT WINDOWS-UL