| Dany012 a întrebat:

Salut,am un stick Kingston de 16 gb DTSE9 care nu mai merge formatat imi zice "Windows nu a terminat de formatat" si numai pot s ail folosesc crying. Ajutor, va rog.

3 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Format'eazal (Quick Format)

| Dany012 explică (pentru Klaudiu214):

Tu citesti intrebarea? am zis ca nu merge formatat.

| ale28bz a răspuns:

Formateaza l in NTFS nu in FAT sau FAT 32 putin stiu ca se poate formata si NTFS
Click dreapta pe My Computer si alegeti Manage.
Apoi click pe Device Manager si
expand Disk Drives. Ar trebui sa vezi stick-ul USB in lista ca "Generic USB 2.0 USB Drive" sau ceva asemanator.
click dreapta pe USB drive-ul tau din Disk Drives si alege Properties. Apoi mergi la tab–ul Policies.
Aici ai 2 optiuni. "Optimize for quick removal" este selectat by default. Modificati setarea alegand optiunea "Optimize for performance". Aceasta va face enable la writing caching pe stick si de asemea va permite sa formatezi NTFS.
Asta e tot. Click OK si mergi la My Computer. Click pe stick si vei observa in combo-box-ul de sub format ca va apare optiunea de NTFS file system.