| Denis2017 a întrebat:

Salut, am un telefon Lenovo A6000 si problema e ca nu se incarca normal, adica, cand vrea se incarca bine, alta data se incarca greu dar se incarca si uneori chiar daca arata ca se incarca se descarca... Am incercat cu multe incarcatoare, chiar am cumparat si unele noi, stiti ce as putea sa-i fac?

3 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

Schimba bateria sau dul la service

| Aimwork a răspuns:

Schimba bateria! In 90% dintre cazuri asta e problema!
Daca nu poate fii chiar mufa telefoului defecta. Poti sa il duci la un control si.ti spun pe loc ce are!

| Denis2017 explică (pentru Aimwork):

Https://imgur.com/a/ljJum
E normala incarcarea? Nu scade niciodata sub 800