| Maxxxi a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu telefonul meu (Htc u11).Cateodata (1-2 ori pe zi) cand il bag la incarcat pur si simplu nu se incarca si se descarca 2-4%.Apoi schimb incarcatorul si merge. Data viitoare cand il bag la incarcat nu se incarca si iar trebuie sa schimb incarcatorul(am 2 si pun unul odata si unul odata). Faza e ca nu mereu le schimb cateodata folosesc unul de 3 ori apoi nu se mai incarca apoi schimb, e aleatoriu.De la ce este problema asta? De la telefon sau de la incarcatoare? Cateodata imi apare,, incarcare lenta" dar apoi daca il mai las 5 min si il reconectez nu mai apare.E foarte frustant, stiti cum as putea rezolva problema?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai cumpărat un telefon de mâna a doua.
La ce te așteptai?

| RaduCPM a răspuns:

Mufa telefonului se deteriorează in timp. Cu toții o pățim. Te costa cam 25 de lei la un gsm sa o înlocuiești