| aly300 a întrebat:

Am un telefon luat de la Vodafone care s-a defectat l-am trimis la service-ul ESD(Samsung) si mi-au trimis telefonul si o autorizatie pentru inlocuire cu care pot sa-l inlocuiesc dar problema e ca factura e pe numele surori mele care momentan e plecata din tara ( a fost un cadou telefonul ). Il pot inlocui fara ea? A mai fost cineva in situatia asta? Am un telefon luat de la Vodafone care s-a defectat l-am trimis la service-ul ESD(Samsung) si mi-au trimis telefonul si o autorizatie pentru inlocuire cu care pot sa-l inlocuiesc dar problema e ca factura e pe numele surori mele care momentan e plecata din tara ( a fost un cadou telefonul ). Il pot inlocui fara ea? A mai avut cineva o situatie asemanatoare?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin simpla prezentare al facturii si al adeverintei ei trebuie sa inlocuiasca produsul. Nu conteaza pe ce nume a fost cumparat.
Mai mult, daca nu mai au modelul respectiv, atunci trebuie sa-ti dea un alt model, de valoare cel putin cat a fost cea initiala.
Garantia va fi tot de 2 ani si pentru noul telefon! Ei trebuie sa faca acte noi cu numarul de serie nou, respectiv modelul.

| aly300 explică (pentru Bula):

Telefonul e un s7 edge probabil il are pe stoc si daca nu ar avea nu stiu ce ar avea sa-mi dea mai bun laughing. Multumesc pentru raspuns

| aly300 explică (pentru Bula):

Telefonul e un s7 edge deci nu cred ca au ce sa-mi dea mai bun insa cred ca e pe stoc... Mersi pentru raspuns

| aly300 explică (pentru aly300):

Lol am scris de 2 ori laughing)

| Enculescu_Cosmin_1995 a răspuns:

Il poti inlocui iti trebuie doar copia dupa buletin a surori tale si factura