| aly300 a întrebat:

Am un telefon luat de la Vodafone care s-a defectat l-am trimis la service-ul ESD(Samsung) si mi-au trimis telefonul si o autorizatie pentru inlocuire cu care pot sa-l inlocuiesc dar problema e ca factura e pe numele surori mele care momentan e plecata din tara ( a fost un cadou telefonul ). Il pot inlocui fara ea? A mai fost cineva in situatia asta?

3 răspunsuri:
| anaM2000 a răspuns:

Buna! Am avut si eu problema asta, insa cu un telefon de la Altex. Nu conteaza ca e pe numele tau, sau nu. Iti va cere buletinul si factura/bonul fiscal sau garantia, depinde. Le poti explica si problema, de ce e pe numele surorii. Daca mai ai vreo intrebare, te rog sa mi-o adresezi. Sper ca te-am ajutat. O seara buna!

| aly300 explică (pentru anaM2000):

Pai presupun ca factura era pe numele tau in cazult tau, nu?

| anaM2000 a răspuns (pentru aly300):

Era pe numele mamei, si m-am dus cu buletinul meu si o copia a buletinului mamei