| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Nokia 5230 și ultima vreme se tot blochează touchscreen-ul,merg doar butoanele,după o perioadă își revine, merge câteva zile și iar.Ce credeți că are?

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Probabil trebuie schimbat touchscreen-ul, acesta fiind considerat "consumabil". ( adica trebuie schimbat periodic )

| Aliyn a răspuns (pentru TiffanyღBJ):

Ms! credeam ca e softul...

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Aliyn):

Probabil ca nu e soft-ul. Mergi la un service si ei iti vor spune sigur ce este. Eu am avut aceeasi problema si era touchscreen-ul de vina, l-am schimbat si a fost ok, dar nu a mai fost ca cel original, adica nu mai era atat de sensibil la atingere.