| 1Chris1 a întrebat:

Am un telefon Nokia E71 replica, mi l-a dat cineva, dar nu mai are incarcatorul la el. Voi ce parere aveti ...se merita sa-i cumpar alt incarcator sau exista vreo metoda sa-l incarc fara incarcator...thinking

Ce parere aveti de acest telefon, e bun, desi e replica? Mersi.

9 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Daca e replica nu te astepta la prea multe de la el. Poti sa-i cumperi un incarcator. http://www.accesorii-telefoane.ro/......inal/4720/

| 1Chris1 explică (pentru JustCosmin):

Astia replica ce au de ce nu merg bine? SAu cum, explica-mi.

| 1Chris1 explică (pentru JustCosmin):

Vad acolo la compatibil cu... N70, iar eu am avut un NOKIA N70 si mi-a ramas incarcatorul, am incercat sa-l incarc cu el, dar e mai subtire cel de la N70.

| JustCosmin a răspuns (pentru 1Chris1):

L-ai incercat si nu a mers?

| alexTT a răspuns:

Il poti incarca si fara incarcator, iei 2 fire le desizolezi la capete sa ramana cam 1cm sarmulitele afara...si 2 capete le bagi in gaura unde se baga incarcatorul in telefon si capetele celelalte le bagi in priza.

| 1Chris1 explică (pentru alexTT):

Merge sigur? Ai incercat tu?

| alexTT a răspuns (pentru 1Chris1):

Da, si eu am un Nokia e71 original, am pierdut incarcatorul si il incarc asa cu firele de la priza.

| SereSmile a răspuns:

Mama are E71 si o enerveaza la maxim, nici ea nu a avut incarcator si si-a cumparat, dar nu sta in mufa telefonului, daca faci o miscare iasa, dar eu zic sa iti cumperi un incarcator si sa nu te chinui cu fire si chesti ca doar nu ii asa de scump. big grin
Replica sunt telefoanele (sau orice alte obiecte) care nu sunt originale si de obicei nu sunt la fel de bune si se strica mai repede decat cele originale. Intr-un cuvant Fake laughing

| LookIntoMyEyes a răspuns:

Încărcătorul original este mai valoros decât replica telefonului. Fiind replică, îți poate ceda în orice clipă.