| alexcs123 a întrebat:

Am un wireles Asus WL-520g.Problema este ca i-am dat reset si acum nu mai are parola si cand ma conectez cu telefonul nu merge internetul.Cand il conectez la pc cu cablul de retea ca sa ii pun parola si username nu ma conecteaza la internet.Am rcs^&rds.La wireless nu am cd cu drivere si nici manual. Ajutor!

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Poate ai gresit username si parola
Suna la rcs-rds si roaga-i sa iti dea username si parola sau sa trimita o echipa la tina sa iti rezolve problema

| alexcs123 explică (pentru SouLIce):

User name de la cablu nu e gresit si la wireless nu mai am parola si nu merge netul pe wireless

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca ai setat ppoe ar trebui sa mearga, stiu ca la o setare trebuie sa pui mixt, ca sa-ti mearga si ce conectezi pe wifi. Pentru a fi mai sigur poti face un update de firmware, trebuie atentie la model, sa nu iei de la alt model. Conectare se face pe orice port, nu pe wan. Conectezi computerul cu router ( nu prin portul wan... ci prin oricare alt port) 192.168.0.1, dupa care poti face update-ul de firmware, restart, configurare router, dupa aceea te conectezi la net.
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=Asus+wl-520g+manual