| Anonimul0032 a întrebat:

Am urmatoarea problema: mi-am luat piese sa imi fac un pc,l-am asamblat si cand sa il pornesc,nu mergea. El se aprindea,functiona,dar nu intra in faza aia de initiere. Am incercat sa aflu de la ce e,dar nu sunt foarte sigur. Prima data am crezut ca e de la ram,am scos placuta de acolo si am vazut ca a inceput sa bipaie asa cum e normal. Cand placuta e conectata, nu mai merge...nu se aude bip-ul ala scurt de inceput. Se aprind acolo niste beculete pe placa de baza(e iluminata), deci semne sunt ca merge. Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu sun compatibile modulele cumparate.

| Anonimul0032 explică (pentru Violleta2022):

M-am uitat atent cand le-am cumparat si sunt compatibile toate