| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, am urmatorul sistem:
I5 6600, gtx 970 g 1 gaming, 8gb ram ddr4 2133mhz cl12 restul nu ne int
Vreau sa stiu daca sursa pe care o am acu este aceasta http://www.pcgarage.ro/surse/super-flower/sf-550p14he-55 0w-80-plus-bronze/
Si daca m ar tine macar la limita sa mai pun un gtx 970 in sli, deocamdata aca video o tin cu oc la 1500mhz/8000mhz, daca o sa fac sli o sa le stin stock
Astept raspunsuri

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Teoretic rezista, practic daca ai de gand sa faci sli, poti sa pleci din start cu asa ceva http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-smart-750w/ ca sa ai mai putine griji. Insa eu nu m-as complica cu sli sincer.

| bogdan12321132231 explică (pentru sltlp):

Asta tine sigur, problema e ca trebuie sa schimb si placa de baza, asta e in prim plan si memoriile, in fine, deocamdata sunt multumit de ea, poate peste 2-3 ani o sa facv treaba asta

| KodrutZ a răspuns (pentru sltlp):

Mdah, si eu ii tot zic ca sli-ul e mai mare bataie de cap...

| bogdan12321132231 explică (pentru KodrutZ):

PAi de ce ca 2x gtx 970 in sli e peste un titan x

| sltlp a răspuns (pentru bogdan12321132231):

Peste 2-3 ani cand crezi tu ca gtx 970 devine slaba, o vinzi si cumperi ce e atunci.

| bogdan12321132231 explică (pentru sltlp):

Cumpara una la mana a 2 a, sunt uni care au gtx 670 in sli, chiar si fara sli se descurca binisor( performanta lui gtx 960)
Si a aparut de 3-4 ani, chiar si gtx 570 mai rezista in full hd cu un high very high

| KodrutZ a răspuns:

Teoretic, da. Fa SLI si o sa vezi. tongue

| KodrutZ a răspuns:

Peste Titan atunci cind nu patasti bube cu jocul sa faca nazuri la SLI. Si chiar daca jocul si driveru' sint ok, ai problema ca placile stau ingramadite si e posibil ca una dintre ele sa fiarba destul de nasol. SLI faci pe sisteme ca ala de ti-am dat link in privat, cu watercooling, nu pe aer. My 5 cents.

| bogdan12321132231 explică (pentru KodrutZ):

ORicum daca faci sli, ori sa ti componente afara din carcasa, sau sa ai un birou cum are ala sau cum zici tu watercooling, sau o carcasa uriasa de dai 600 de lei numai pe carcasa

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdan12321132231):

Nu neaparat uriasa. Buba e sa ai spatiu intre placi pe placa de baza. Merge si cu o carcasa de 100 RON care inghite placi ATX, nu e bai.

| bogdan12321132231 explică (pentru KodrutZ):

Buba e ca carcasa e mai lunga si mai scunda si nu intra, e mai lunga ca sa incapa placa video ca e ditamai animalu